Späť

Topa obrázkové drevené kocky - detstvo našich mám a otcov

Pamätáte si? Ako malé deti sme sa v škôlkach alebo doma hrali s drevenými obrázkovými kockami a vytvárali sme z nich krásne obrázky rôznych motívov. Aj dnes si môžeme tieto hry a chvíle pripomenúť s drevenými kockami Topa.

Topa obrázkové drevené kocky - detstvo našich mám a otcov

Firma Topa Toys s.r.o. je tradičný český výrobca drevených kociek pre deti. Ich výroba siaha až do roku 1952, vtedy ešte pod národným podnikom TOFA, kedy sa začali v českej obci Stará Paka po prvýkrát vyrábať drevené kocky s obrázkami. V roku 1997 sa k vedeniu firmy dostáva dnešný majiteľ pán Petr Žalský, ktorý odkúpil výrobu kubusov – stavebníc z drevených kociek od firmy TOFA Semily. Rodinná firma Topa Toys s.r.o. zmenila svoje meno až v roku 2013.

Postup výroby kociek je kombináciou poloautomatickej výrobnej linky a manuálnej práce. Prevádzkareň pozostáva z hlavného objektu s linkou na výrobu kubusov – od narezávania kociek až po zabalenie hotových výrobkov a taktiež aj z vonkajšej skladovej plochy, ktorá je určená na prirodzené vysušovanie reziva, ďalej zo štyroch sušiarní a dvoch skladových hál.
Kocky sa vyrábajú z kvalitného vysušeného, prevažne smrekového, dreva. Obrázkové kocky a lepidlá, ktoré sú používané pri výrobe, podliehajú prísnym bezpečnostným a hygienickým predpisom. Vyhovujú norme EN 71.

Topa obrázkové drevené kocky sú nielen krásne, zdravotne neškodné, ale i kvalitné drevené hračky, ktoré Vám istotne pripomenú nielen Vaše detské časy, ale aj detstvo Vašich rodičov. Vaše deti si nielen rozvinú motorické schopnosti, ale taktiež si pripomenú tradície. Veď tieto hračky prežijú mnoho generácií.

Všetky hračky Topa

Originálne hračky recenzie

DPD ecology

vratenie

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info