Späť

Detoa - kvalitné drevené hračky s históriou

Detoa je najväčšia a najstaršia česká firma, ktorá je známa svojimi kvalitnými, etickými a ekologicky neškodnými hračkami. História firmy siaha až do roku 1908, kedy ju založil Johann Schowanek. Najskôr sa jeho firma venovala výrobe drevených perál, gombíkov a drobných sústružníckych dielov. V roku 1927 sa začali venovať výrobe drevených hračiek, čo ešte upevnilo status najvýznamnejšieho výrobcu v Európe. Svoju ponuku rozšírili v roku 1945, keď začali vyrábať pianové, neskôr klavírové mechaniky a klávesnice.

Detoa - kvalitné drevené hračky s históriou

Detoa je v súčasnosti jednou z posledných výrobcov drevených hračiek nielen v Českej republike, ale aj v Európe. Vyznačuje sa drevenými hračkami z kvalitného dreva, prevažne buk, javor, hrab, pochádzajúceho z Českej a Slovenskej republiky. Táto firma je známa aj tým, že podporuje zachovanie životného prostredia. Z drevených odpadov, ktoré vznikajú pri produkcii, zásobujú továreň a domy v okolí továrne teplom, pričom, samozrejme, dbajú na zamedzenie vzniku CO2 emisií. Firma Detoa je zapojená do európskeho systému recyklácie obalov – všetky obaly sú recyklovateľné. Okrem iného používajú farby a laky na prírodnej báze, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu.

Hračky Detoa sú vyrábané z kvalitného dreva, ktoré sa ťaží v oblastiach strednej Európy. Drevo z tejto oblasti je veľmi kvalitné, keďže nie je zasiahnuté priemyslovými exhalátmi. Proces výroby a spracovania dreva je veľmi precízny. Guľatina sa ihneď po vyrúbaní dováža do manipulačného skladu, kde je okamžite ošetrená nepretržitým postrekom vody a chránená proti plesniam a zafarbeniu bez použitia chémie. Guľatina je potom priebežne rezaná na rezivo rôznej hrúbky, ktoré sa prirodzene suší 6 – 18 mesiacov. Po tomto prírodnom sušení sa drevo nareže na hranoly a dosky požadovaných rozmerov, ktoré sa dosušia na vlhkosť 7 – 9%. Všetko sa to deje v počítačovo riadených, plno automatizovaných sušiacich komorách na princípe sušenia vodnou parou za zvýšenej teploty.

Bezpečnosť detí je pre firmu Detoa prvoradá. Nielenže používajú pri výrobe hračiek iba drevinu bez akýchkoľvek viditeľných chýb, ale taktiež používajú pri farbení iba kvalitné, certifikované a ekologické farby a laky, ktoré vyhovujú norme EN 71.

Nákupom hračiek Detoa sa nielen vrátite do detstva svojich rodičov či prarodičov, ktorí si iste pamätajú hračky značiek Schowanek, Tofa a DETOA, ale rozviniete aj motorické schopnosti, estetické cítenie a kladný postoj k prírodnému materiálu – drevu.

Všetky hračky Detoa

heureka recenzia

DPD ecology

vratenie

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info